Jak przebiega leczenie uzależnień?

Uzależnienia śmiało można nazwać jednym z największych problemów współczesnych czasów. Okazuje się, że boryka się z nimi coraz więcej osób, a praktycznie połowę z nich stanowią ludzie młodzi. Nie ma się co oszukiwać, każdy z nas jest wyjątkowo podatny na uzależnienia i co do tego nie ma wątpliwości. Często jednak znacznie przeceniamy swoje możliwości, szczególnie w konfrontacji z psychoaktywnymi substancjami. W efekcie doprowadzamy się do stanu, w którym całkowicie tracimy już kontrolę nad własnym życiem i świadomością, a nasze wysiłki skupiają się głównie na tym, by zdobyć kolejną „dawkę”. Oczywiście, uzależnienie pozostaje jako nasza przywara do końca życia, jednak decydując się na podjęcie walki, możemy z niego wyjść i odzyskać to, co niestety straciliśmy. W tym celu konieczne jest jednak wsparcie i pomoc „z zewnątrz” czyli musimy zdecydować się na leczenie w zamkniętym ośrodku do walki z uzależnieniami. Tam z kolei wkroczymy na wojenną ścieżkę z naszym nałogiem i będziemy próbować powrócić do normalności. Jak więc takie leczenie przebiega?

Leczenie uzależnień- początkowy etap

Leczenie uzależnień Będzin zwykle rozpoczyna się od odtruwania. Jest to nic innego jak popularny detoks organizmu pacjenta, który całkowicie usuwa z niego resztki i pozostałości po substancji psychoaktywnej. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że detoks dla każdego uzależnionego jest wyjątkowo ciężki. Towarzyszy mu bowiem szereg nieprzyjemnych objawów. Pojawić się mogą napady złości, agresja, a także dolegliwości o czysto fizycznym podłożu. Jednocześnie detoks organizmu jest wstępem do dalszej kuracji, więc z całą pewnością jest to proces niezbędny. Mimo wszystko nad pacjentami przez cały czas czuwa grono doświadczonych terapeutów i psychologów, którzy gotowi są udzielić pomocy i wsparcia w wyjątkowo kryzysowych sytuacjach. Po sukcesywnym przejściu przez etap detoksu, pacjenci mogą przystąpić do dalszego leczenia.

Terapia właściwa- najważniejszy etap leczenia uzależnień

Leczenie uzależnień Nowy Sącz jest kontynuowane po przejściu przez detoks. Kolejnym etapem jest nic innego jak skierowanie pacjentów na terapię właściwą. Może się ona odbywać zarówno w grupach jak i indywidualnie. Celem terapii właściwej jest uświadomienie pacjentom o tym, że istnieje problem, a następnie pokazanie im możliwych rozwiązań i wyjść. W tym momencie wiele również zależy od pacjenta. Im ma on silniejszą motywację i im bardziej zaangażuje się w cały proces leczenia, tym większe są szanse na to, że uwolni się od niszczącego nałogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klucz do pięknego wyglądu - zdrowa zbilansowana dieta
Znajdź sport, który sprawia Ci przyjemność i ćwicz codziennie
Kluby, siłownie i wszystko co kryje się w byciu FIT