Nie da się ukryć, że w naszym kraju nasze własne drogi nie cieszą się zbytnią popularnością. Głównie wynika to z faktu, że są one- co tu dużo mówić- w niezwykle kiepskim stanie. Nie umyka to uwadze kierowców, którzy w bardzo krytyczny sposób przywykli się o nich wyrażać. O naszych drogach możemy powiedzieć wiele i nie da się ukryć, że ich ogólna jakość rzeczywiście pozostawia nam wiele do życzenia. Dziury i koleiny stały się dla naszych pojazdów chlebem powszednim, a my- bez względu na to jak ostrożnie będziemy jeździć- nie unikniemy ich wszystkich. Zawieszenia samochodów więc mocno cierpią, a kierowcy kontynuują narzekanie. Mimo wszystko jednak drogowcy wzięli sobie wszystkie uwagi zmotoryzowanych głęboko do serca i już od pewnego czasu możemy w naszym kraju obserwować zwiększoną liczbę robót drogowych. To z kolei przekłada się na konieczność zamknięcia niektórych zjazdów, przejazdów, czy wyłączenia poszczególnej części drogi z ruchu. Jednak jak może takie utrudnienia odpowiednio zabezpieczyć?
Zapory drogowe z pewnością się nam przydadzą!
Nie da się ukryć, że zapory drogowe to jedne z tych gadżetów na drogi, które właśnie do zabezpieczenia i oznakowania zamkniętych przejazdów zostały stworzone. To właśnie one powinny stać się jednym z podstawowych elementów wyposażenia drogowców, którzy przeprowadzają pracę na nawierzchni drogi i jednocześnie muszą wyłączyć jej część z użytkowania. Zapory na drogę powinny być oczywiście ustawione tuż przed samym zjazdem tak, by go po prostu zamknąć. Jednocześnie dzięki wyrazistym kolorom i odpowiedniej wielkości, zapory będą dobrze widoczne dla kierowców nawet z nieco większej odległości. Z pewnością wówczas skłonią ich one do tego, by zdjęli nogę z gazu i zwrócili uwagę na to, czy rzeczywiście dalej mogą w danym kierunku kontynuować swoją podróż.
Słupki zabezpieczające również będą użytecznym gadżetem!
Kolejnym gadżetem, który może się przydać przy oznaczaniu zamkniętego przejazdu jest słupek drogowy u12c. Co prawda nie będzie on tak skuteczny jak zapory, jednak jeśli drogowcy nie mają nic „pod ręką” to nawet taki niepozorny słupek może się świetnie ze swojej roli wywiązać. Jednocześnie ze względów bezpieczeństwa, a także ze względu na widoczność odradza się wykorzystywanie słupków drogowych w takich sytuacjach. Mogą się one o wiele lepiej sprawdzić w przypadku oznaczenia niewielkich robót drogowych lub oznaczenia zamkniętego przejazdu na mniej uczęszczanych, lokalnych drogach. Warto więc o tym pamiętać, a kierowcy będą wdzięczni.